Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

brama segmentowa

Bramy segmentowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie stosowane w garażach w domkach jednorodzinnych, ale przede wszystkim niezastąpione rozwiązanie w budynkach wielorodzinnych z garażem podziemnym. Tego typu bramy posiadają wiele zalet, które sprawiają, że na ich montaż decyduje się prawie co drugi inwestor.

Budowa bramy segmentowej

Brama segmentowa zbudowana jest z kilku paneli połączonych zawiasami i osadzonych na specjalnych prowadnicach, umożliwiających przesuwanie w górę i w dół.  Tego typu bramy garażowe zapewniają doskonałą izolację termiczną niezależnie od pory roku. Dzięki kilku możliwościom montażu, bramę można dostosować do wielkości pomieszczenia.

Charakterystyka bram segmentowych

Niewątpliwą przewagę bram segmentowych nad innymi rodzajami bram dostępnych na rynku jest fakt, iż w trakcie otwierania nie zajmują przestrzeni w środku garażu. Brama po podniesieniu chowa się pod sufitem, dzięki czemu możliwe jest zachowanie miejsca na pojazd i inne rzeczy przechowywane w środku garażu. To także świetne rozwiązanie w garażach podziemnych, gdzie liczy się każdy centymetr, który deweloper może przeznaczyć na miejsce parkingowe. Bramę segmentową można zamontować w każdym otworze, również w nadprożu o kształcie łuku. Na rynku dostępne są bramy w kilku wariantach – z napędem automatycznym, na pilota oraz bramy do samodzielnej, ręcznej obsługi. Niewątpliwą zaletą tego typu bram jest szeroka gama kolorystyczna, dzięki czemu można ją dopasować bez problemu do koloru elewacji, czy stolarki otworowej. Dzięki wypełnieniu paneli pianką poliuretanową uzyskuje się bardzo dobre parametry izolacyjne, co jest szczególnie istotne w przydomowych garażach.