Jak dobrać bramę do niewielkiego garażu?

Brama garażowa to bardzo istotny element, którego zakup i montaż należy dobrze przemyśleć, szczególnie jeśli do dyspozycji jest tylko niewielka przestrzeń. W małym garażu nie każde rozwiązanie będzie możliwe, więc w pierwszej kolejności trzeba dokonać precyzyjnego pomiaru jego wysokości i szerokości. Może się okazać, że powszechnie stosowana brama segmentowa, która wymaga stworzenia specjalnej konstrukcji pod sufitem pomieszczenia, po prostu się nie zmieści. Jaką bramę wówczas wybrać?

Charakterystyka bramy rolowanej

Odpowiedzią na niewielki metraż garażu jest brama rolowana. Jej podstawową zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ pracuje ona w płaszczyźnie pionowej. Mechanizm jej działania przypomina okienną roletę. W odróżnieniu od bramy segmentowej, nie wymaga dużej przestrzeni pod sufitem do zastosowania prowadnic, dlatego że zwija się do skrzyni montowanej powyżej otworu wjazdowego wewnątrz bądź na zewnątrz budynku. Może być ona zainstalowana zarówno w trakcie budowy, jak i później – w obiektach już istniejących. Szeroki wybór kolorystyki tym bardziej ułatwia odpowiednie dobranie bramy do gotowej elewacji budynku.

Każda brama rolowana wyposażona jest w napęd elektryczny, który umożliwia jej otwieranie za pomocą pilota bez wychodzenia z samochodu. W razie awarii instalacji, bramę można podnieść lub opuścić przy użyciu alternatywnego napędu ręcznego. Kurtyna wykonana jest z wysokiej jakości blachy aluminiowej powleczonej lakierem, która zapewnia odporność na ścieranie oraz korozję. Pianka wypełniająca poszczególne profile wykazuje dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Brama rolowana gwarantuje jednak przede wszystkim komfort użytkowania. Charakteryzuje się wysoką jakością i korzystną ceną, dlatego stanowi prosty wybór dla posiadaczy małych garaży.